• Vragen? Wacht niet langer op de antwoorden! Login of Registreer en plaats jouw vraag! Wij zullen je vragen z.s.m. beantwoorden.

Reageer op onderwerp

Hallo, mijn naam is Vincent, KnikkerBak op dit forum


Met mijn (bijna) 40 jaar ben ik al weer een oude rot in de pc wereld en ben actief sinds de Intel 80286 aka AT-286 en werk dan ook in de IT wereld.


Ik heb al heel veel pc’s gehad en allemaal op lucht koeling.

Vorig jaar heb ik m’n game pc de deur uit gezet daar we gingen verhuizen en ik er voorlopig toch geen tijd voor had :wehe

Maar nu is de tijd aangebroken om een nieuwe Game PC aan te schaffen en toen dacht ik, hé,:hmm waarom niet is wat nieuws (voor mij dan), Waterkoeling!


Na een aantal dagen rondgekeken te hebben, eerst naar kant en klare water sets, heb ik toch besloten om zelf wat moois in elkaar te zetten en heb me geregistreerd op dit forum, natuurlijk niet alleen vanwege de grote bron van informatie maar ook omdat ik zeer waarschijnlijk ook de hulp van de mede forummers nodig heb, ervaring met hardware genoeg, maar dit is immers m’n eerste waterkoeling build!


Om te beginnen, ik denk nog over een project naam na, als ik daar aan toe ben dan zal ik vanzelf een build log openen.

Het een en ander gaat van start eind augustus / begin september, als ik klaar bent met de tuin (m’n vrouw moet immers ook tevreden zijn) :icon_keel:


De hardware die ik voor ogen heb:


31-05-2011


Kast:        Corsair Obsidian 650D

Voeding:    SeaSonic X-850

Moederboard:    Asus Maximus IV Extreme-Z

Processor:    Intel Core i7-2600K

Geheugen:    Corsair Vengeance 8GB (2x4) DDR3 1866MHz CL9 1.5V

Videokaart:    2x MSI GeForce GTX 580 HydroGen OC

HDD 1:        Crucial RealSSD C300 256GB voor OS

HDD 2:        WD RE4 250GB voor SWAP en Temp

HDD 3a:    WD VelociRaptor IcePack 600GB voor DATA

HDD 3b:    ADATA S511 60GB als Cache


CPU Block:    EK-Supreme HF Acetal

Radiator 1:    Black Ice GT Stealth 120 Black + 1x Noctua NF-P12

Radiator 2:    XSPC RX240 Black + 2x Noctua NF-P12

Radiator 3:    Phobya Xtreme 200 + 1x NZXT FS-200

Pomp:        Laing D5-MCP655

Reservoir:    XSPC  Acrylic Tank Reservoir for Laing D5

Slang:        Tygon R3603 – HighFlow – ½ ID – ¾ OD – Clear

Fitting:        Bitspower G¼ Black Sparkle ½ Fitting Real Hi-Flow serie

Clip:        TFC Herbie Clip ½ Zwart

+ alle andere spullen die nodig zijn om het geheel goed werkend te krijgen


Qua vloeistof ben ik er nog niet over uit, maar iig geen gekleurd spul, de enige verlichting die in de kast komt zijn de led’s op het moederboard en evt wat rode leds of zo!


Ik lees her en der dat demiwater + silvercoil + antivries gewoon goed werkt, maar dat kunnen de experts het beste beantwoorden denk ik :icon_question:


Budget is er niet, het gaat om het volgende doel: schoon uiterlijk, zo min mogelijk bling (ik ben immers al wat ouder en houd wat meer van een klassiek strak design) maar wat boven aan de lijst staat, het apparaat moet zo stil mogelijk zijn, ik zit er immers naast en ik zal er ook op moeten werken, een kleine overklok is natuurlijk altijd welkom maar het mag niet ten koste gaan aan de stilte!


Ik zou zeggen, schiet maar raak, ben ik op de goede weg met de waterkoeling spullen of kan dit echt niet :icon_question:


Vincent


Terug
Bovenaan