Thread automatically updated every 5 second(s).
Automatic thread refreshing has been stopped because you appear to be idle. Un-Idle
-
Herlaad
-
Member
- Reputatie Macht
- 1
[Waterkoeling] i7 2600k, HD7970, Corsair 800D
Ik ben bezig met een totaal nieuw systeem met de volgende hardware:
Corsair 800D
Intel i7 2600k met de intentie te oc'en naar 4.5ghz
HD7970
4x4GB Corsair low profile
Voor dit nieuwe systeem wil ik me graag wagen aan waterkoeling en heb de volgende onderdelen samengesteld. Zouden jullie kunnen kijken of dit een beetje een goede configuratie is en/of ik een andere pomp nodig heb? Ik heb begrepen dat de MCP355 meer druk kan leveren en de MCP655 stiller is.
Ik wil graag dit systeem zo stil mogelijk draaien met redelijke temps. De 240mm rad wil ik helemaal onderaan monteren en de rest op de plekken die ervoor bedoeld zijn.
1. Kies jouw Radiator:
1x Swiftech MCR120-QP-K
1x Swiftech MCR220-QP-K
1x Swiftech MCR320-QP-K
2. Kies jouw Fans:
6x Scythe 120MM Gentle Typhoon 1850RPM
3a. Kies jouw CPU block
1x EK-Supreme HF - Full Nickel -EN
3b. Kies jouw GPU block (als je ook jouw videokaart wilt waterkoelen)
1x EK-FC7970 - Nickel EN Acetal + Backplate
4. Kies jouw Reservoir
1x EK-Multioption RES X2 - 250 Advanced
5a. Kies jouw Pomp
1x Laing D5-MCP655 12V
6. Kies jouw Koelvloeistof
1x EK-Ekoolant CLEAR premix 1000ML Is dit voldoende?
7. Kies jouw Slang/Tube (zie uitleg slang/fitting formaten)
3 meter Feser Tube UV - HighFlow - 1/2 ID - 3/4 OD - BLUE
-
Wat opmerkingen:
1. Dat zijn zeker meer dan genoeg rads
je kan gerust een van de kleinere (120/240) verwijderen.
2. Uit eigen ervaring, maar als je 6 van die scythes op rads zet ga je daar veel lawaai van krijgen op full speed. Ik raad je zoizo een fan controller aan.
3. Met een loop zoals de jouwe is 2 liter nodig.
4. vergeet je fittings niet
-
Member
- Reputatie Macht
- 1
Zit te overwegen om de 360 rad te vervangen met een XSPC RX360 radiator.
De bedoeling is dat de fans nooit op max zullen draaien, vandaar mijn keuze om meerdere rads te gebruiken voor maar 1 cpu en 1 gpu.
Fittings zitten al in de winkelwagentje :p
-
-
Member
- Reputatie Macht
- 1
Bedankt voor je zeer uitgebreide antwoord!
Heb alweer wat aanpassingen gedaan aan m'n loop ondertussen. Alle Swiftechs zijn vervangen voor XSPC rads. Zag inderdaad al dat ze qua prijsklasse hetzelfde zijn met betere specs.
De tubes heb ik aangepast naar 3/8 tubes. Moet qua performance weinig uitmaken en scheelt weer een stukje in de prijs :p
Een 480 boven gaat het niet worden. Dit wordt m'n eerste build en wil de case eigenlijk zo stock mogelijk laten. Aangezien de onderste gat toch uit het zicht blijf wil ik me daar wel aan wagen.
Voor m'n fans heb ik nog een fancontroller van Zalman liggen in m'n huidige systeem. Die sloop ik er dan uit voor deze build. Het liefst wil ik de fans rondom de 1000rpm of lager draaien. Moet nog maar ff kijken hoe het in praktijk uitwerkt.
Wat betreft de 355 vs de 655, op ondere andere Martins hier en hier is de druk verschil te lezen.
Maar na wat verder gezocht te hebben, heb ik besloten om de Aquastream XT te nemen. Features wise ziet die er erg leuk uit en uit ervaringen van andere mensen moet deze nog wat stiller zijn dan de 655.
Ik ben van plan om alleen UV tubes te gebruiken (blauw) met gewoon gedestilleerd water om problemen te voorkomen met gekleurde dye's. Ik zal is kijken naar die UV dye. Vind dat wel een goeie oplossing voor m'n res zodat ik toch wat kleur heb. Als ik Youtube zo zie, ziet het er echt super uit.
Ben nu bezig met een 3d opzet te maken van de case om te kijken hoe alles past. Het liefst wil ik eigenlijk de pomp en de 240mm rad onderin zetten. Ik vrees alleen dat het erg krap wordt om deze beide daarin te krijgen.
Buildlog zal er zeker komen
-
Houd er wel rekening mee dat me UV dyes er altijd troep achterblijft in je loop na verloop na tijd. Hier is ook heel erg uitgebreide informatie over te vinden. Als ik jou was zou toch voor 1/2 slangen gaan maar dit is natuurlijk je eigen keuze, dat 10tje extra op alles ga je ook niet wakker van liggen denk ik. Fezer slangen zijn heel goed en knikken zelfs nog minder snel dan die van Tygoon, heb ze hier namelijk allebei liggen om dat te testen
. Die Masterkleer slangen zijn aan te raden voor hele krappe ruimtes ( misschien beneden) aangezien ze een stuk dunner zijn, maar knikken wel een stuk sneller.
-
Member
- Reputatie Macht
- 1
Slangen laat ik 3/8. Zit nu al btje ver boven wat ik aanvankelijk eraan wou uitgeven namelijk.
Even een opzetje gemaakt van hoe het ongeveer uit moet zien. Alles zou op schaal moeten zijn. Nog ideeen/opmerkingen?
-
Ik zou met de hoogte van de pomp even goed meten want ik denk zelfs dat met een 90 graden fitting het niet gaat passen daartussen. En als je daar je 240mm radiator plaatst met je pomp ervoor zou het naar mijn idee helemaal niet gaan passen of je moet wel een hele kleine voeding hebben. Je zou eventueel ook een EK top met het reservoir erboven kunnen nemen. Het voordeel daarvan is dat het drooglopen van de pomp helemaal gering is. Je zou je pomp eventueel ook rechtsboven kunnen plaatsen bij de bays.
Als ik jou was zou ik nog even goed meten en laten we hopen dat ik ongelijk heb 
-
Member
- Reputatie Macht
- 1
Ik twijfel idd ook of het gaat passen. Eventueel kan ik de 150mm res nemen en ze in 1 lijn monteren met de inlet naar boven. Andere optie is de pomp links onder de geluidskaart zetten. Dit zorgt er alleen voor dat het er wat minder clean uitziet.
-
Je zou eventueel ook kunnen kijken voor een Silverstone TJ11 tweedehands of via Ebay. (zie mijn buildlog) Maar als je 1 kaart neemt met CPU is die 360mm rad + 120mm meer dan genoeg. Alleen die 360 rad zou waarschijnlijk al meer dan genoeg moeten zijn aangezien je fans tot 1850 gaan. Zelfs mijn motor heeft een kleine radiator
Als je meer wilt zul je toch moeten gaan modden en een outlet moeten maken in je kast voor de warme lucht. Dan kan de radiator gewoon rechtop gezet worden en de pomp ernaast. Met een dremel modden is echt niet moeilijk en hoeft niet 100% precies te zijn want je kunt er gewoon een grill oplaatsen. Voor die 240mm radiator moet je hoe dan ook gaan modden.
-
Member
- Reputatie Macht
- 1
Eigenlijk wou ik de ft02 met een 540 rad =p de amd kaarten zijn er alleen te lang voor helaas.
Ben nu wel redelijk happy met mn setup. Zo nog de fittingen uitwerken en morgen maar ff bellen met highflow.
De 240 weglaten is misschien wel een idee. Scheelt ook weer een stukje budget. Maar bij gelijke rpm van de fans, ga ik dan verschil zien in temps met of zonder de 240 rad?
-
-
Member
- Reputatie Macht
- 1
In de Aquastream XT zit een temp sensor, dus ik zal is kijken. Mocht de 120mm rad niet veel uitmaken zet ik de fan daar wel uit. Wil de 3 rads ook wel beetje voor de eyecandy gehalte
.
Wat betreft de drainline, ik zat te denken om een snelkoppeling te gebruiken onderaan bij m'n 240 rad. Moet nog even kijken hoe ik dat precies ga invullen. En anders kan ik het nog altijd zo doen =p
-
Member
- Reputatie Macht
- 1
En m'n buildlog is begonnen: LINK
Forum Rechten
- Je mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
- Je mag geen reacties plaatsen
- Je mag geen bijlagen toevoegen
- Je mag jouw berichten niet wijzigen
Forum Regels